- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyNezapomenutelná dovolená na kole? Vyražte do Trenčínského kraje

Nezapomenutelná dovolená na kole? Vyražte do Trenčínského kraje

Léto je čas dopřát si směs odpočinku, relaxu a aktivity ve spojení se poznáváním okolní nádhery. Nechte tentokrát v garáži své auto odpočinout a vydejte se na dobrodružství s dvoukolým společníkem. Právě Trenčínský kraj oplývá mnoha cyklostezkami, které se vyplatí projet. A nejen to. Vyplatí se každou chvilku zastavit, pokochat se přírodou i historií, která tato místa nabízejí. V článku se dočtete o třech vytypovaných cyklostezkách, a ať už si vyberete kteroukoli ze zpřístupněných, určitě neobanujete.

Nová cyklotrasa spojuje sport i odpočinek
Na konci června 2021 byl slavnostně otevřen nejdelší úsek Vážské cyklomagistrály, přesahující 20 km, spojující Nové Město nad Váhom s Trenčínem. Cyklostezka se napojila na již existující úsek mezi Horní Středou a Novým Městem nad Váhom. Cyklisté tak mohou projít ekologickým způsobem od hranice s Trnavským krajem až do Trenčína. Trasa je vhodná pro všechny nadšence dvoukolého „kamarády“, pro velké i ty menší. Kromě příjemné vycházky vás totiž může zlákat hned několik zastávek, nad kterými není třeba dlouho přemýšlet.

Rekreační středisko Zelená Voda je výbornou volbou pro letní dovolenou na Slovensku. Nachází se jen dva kilometry od Nového Města nad Váhom a poskytuje mnoho volnočasových aktivit a odpočinku. Vyzkoušet můžete například paddle boardy, pronajmout si elektro kola, zahrát si plážový volejbal, jet na turistiku a mnoho dalšího.

V blízkosti se rovněž nachází hned několik hradů nabízejících i služby průvodce, jako je ten Trenčianský a hrady Beckov a Čachtice. Návštěvu všech tří zvládnete i za jeden den nebo si je můžete rozdělit. Je jen na vás, jestli preferujete intenzivní poznávání, nebo upřednostňujete poznávání spolu s odpočinkem a relaxem. Tak či onak, z průjezdu touto cyklostezkou si můžete udělat hned několikadenní výlet a zažít všechno to, na co máte zrovna náladu.

Cyklostezka Trenčín – Nemšová – Brumov
Druhá nejčerstvější cyklotrasa, která se těší velké oblibě, byla oficiálně otevřena v létě 2020. Na dvou kolech se dostanete od Trenčínského hradu přes starý železniční most, Nemšovou do Horního Srnia a odtud až do Brumova. Po cestě se nachází několik zastávek, při kterých stojí za to slézt ze sedla. Nejstarší poutní místo na Slovensku Skalka svojí pulzující energií láká objevovat dané místo. Otevřete bránu a vstupte do historie, která je obklopena přírodou, nádhernými výhledy a klidem.

Další zastávkou na území Trenčínského kraje je Nemšová a přímo legendární 250-letý Králíkův mlýn. Při návštěvě vám odkryje své unikátní technické zařízení a dveře máte otevřeny vždy ve čtvrtek a v sobotu.

Délka cyklostezky přesahuje 30 km a její součástí jsou také cyklostojany se základním servisním vybavením či informační tabule. Trasa je nenáročná a vhodná i pro rodiny s dětmi. Projet ji můžete na silničním i trekingovém kole.

Od Trenčína až na Považský Inovec
Téměř 70 km cyklotrasa s převýšením skoro 2000 metrů, krásnými výhledy, trailovými pasážemi a technickými úseky se řadí k těm nejkrásnějším, po kterých si můžete aktuálně zajet. Zavede vás od unikátního lesoparku Brezina ze středu města Trenčín přes Soblahov, Mnichovu Lehotu a Chatu pod Inovcem až k rozhledně na Inovci. Pokračovat budete po hřebenu značenými cestičkami po sedlo Havran. Trasu doporučujeme především zkušeným MTB bikerům, kteří jsou v každém terénu jako doma.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek