- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticeRiziko recese, rostoucí inflace a dopravní kolaps. Boris Johnson tvrdí, že má...

Riziko recese, rostoucí inflace a dopravní kolaps. Boris Johnson tvrdí, že má řešení

Britský premiér potřebuje získat důvěru. Pokud by ji nezískal, následovala by souboj o jeho nástupce, což může trvat několik týdnů.
Britský premiér Boris Johnson slíbil zákonodárcům, že jim příští týden předloží nový plán hospodářského růstu. Uvedl to v pondělí zdroj z jeho Konzervativní strany poté, co premiér vystoupil před stranou před blížícím se hlasováním o vyslovení důvěry jeho vedení. TASR o tom informuje na základě zprávy Reuters.

Snížení daní
Podle zdroje Johnson slíbil také, že sníží daně, pokud zůstane ve funkci, a varoval zákonodárce, aby se neobrátili proti sobě a neuvěznili stranu ve scénáři podobném filmu Neuvěřitelný den (Groundhog Day), ve kterém se tentýž den, tedy tatáž situace, stále opakuje v časové smyčce.

„Neslíbil konkrétní snížení daní, ale ministr financí (Rishi Sunak) a on příští týden nastíní plán růstu a celkový ekonomický obraz,“ řekl po setkání.

Získá důvěru?
Mnozí zákonodárci při odchodu ze schůze konzervativců vyjádřili přesvědčení, že Johnson vyhraje hlasování o důvěře v době, kdy Británie čelí rostoucí inflaci, riziku recese a chaosu v dopravě v Londýně, která způsobila stávku.

Nejméně 180 konzervativních poslanců by muselo hlasovat proti Johnsonovi, aby byl odvolán, čehož podle některých může být obtížné dosáhnout vzhledem k absenci zjevného nástupce.

Pokud by důvěru nezískal, následovala by souboj o jeho nástupce, což může trvat několik týdnů.

Hlasování se bude konat mezi 18:00 a 20:00 hodin místního času a výsledek bude oznámen později v pondělí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek